Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli do Czasławia

  W dniu 13.09.2018 grupa Tropicieli wybrała się na całodniową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Na miejscu czekało na grupę wiele atrakcji. Mieliśmy okazję posłuchać o historii ziemniaka oraz porzucać nim do celu. Później Pan Rafał zaprowadził nas do zagrody gdzie mogliśmy przywitać się ze zwierzętami hodowlanymi oraz oglądnąć mini zoo. Był czas na karmienie kóz, owieczek. A najbardziej do jedzenia wyrywała się koza „Papryka”. To dopiero łobuz! Każdy też miał szansę na to by pogłaskać króliczka miniaturkę oraz pooglądać biegające sprintem świnki morskie. Później przyszedł czas na … pracę! Tropiciele doili krowę! Co prawda nie była ona żywa, ale rozmiarami dorównywała zwykłej krowie. Trzeba było się trochę namęczyć, żeby uzyskać wiadro mleka. Po pracy czas na relaks, czyli… przejażdżkę konną. A po przejażdżce niespodzianka – dodatkowe głaskanie koników. To dopiero były przeżycia. Jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcie, czas na szaleństwa na placu zabaw oraz na pyszne bułeczki na parze. Mniam! W sali obiadowej można było usłyszeć ciągłe „poproszę o dokładkę”. Po obiedzie czas na obieranie ziemniaków oraz degustację frytek domowej roboty. Na koniec jeszcze chwila czasu na ścieżce edukacyjnej i … wracamy. Tropiciele byli tak zmęczeni wycieczką, że większość grupy smacznie spała w autokarze. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy na „Zaczarowane Wzgórze”.

 


 
Powrót