• Pracujemy aktywizującymi metodami pracy:
    – Zajęcia rozwijające sferę intelektualną prowadzone są metodami:rozwijanie mowy i myślenia wg koncepcji M.Kielar-Turskiej, nauka czytania Metodą Dobrego Startu, nauka czytania odimienną metodą I. Majchrzak, edukacja matematyczna wg prof. E.Gruszczyk-Kolczyńskej ,gimnastyka mózgu metodą P. Dennisona,
    – Zajęcia rozwijające sferę ruchową prowadzone są metodami: gimnastyka rytmiczna wg A. i M. Kniessów, gimnastyka ekspresyjna wg C. Orfa i R. Labana, ruch rozwijający wg W. Sherborne, pedagogika zabawy.
  • Realizujemy Programy własne:
    – profilaktyczno-wychowawczy pt. „Pozwól mi stać się wartościowym człowiekiem”
    – adaptacyjny pt. „Łagodnie przekroczmy próg przedszkola”
  • Realizujemy innowacje pedagogiczne:
    – metodyczne: „Zabawy z psem terapeutą”; “Hipoterapia”
    – organizacyjna: „Łagodnie przekroczmy próg przedszkola”
    – organizacyjno-metodyczna: „Wolontariusze z UE w Przedszkolu Nr 121”
  • Realizujemy projekty edukacyjne:
    – “ogród w czterech porach roku”‘
  • Oferujemy zajęcia dodatkowe bezpłatne rozwijające zainteresowania dzieci:
    zabawy muzyczno-ruchowe, odkrywanie świata przez doświadczenie, radosne zabawy z plastyką, zajęcia ruchowo – grafomotoryczne,
  •  Zajęcia rozwijające zdolności dzieci:muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne.

Wyróżnia nas panująca w przedszkolu rodzinna atmosfera, którą zbudowaliśmy na wzajemnym zaufaniu i ścisłej współpracy nauczycieli i rodziców.
Od 16 lat jesteśmy przedszkolem ćwiczeń dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wielkość fontu