Wesoły Uniwersytet.

W poniedziałek 25 lutego przyjechał do nas do przedszkola Wesoły Uniwersytet. Wszystkie dzieci w swoich grupach na kilkadziesiąt minut zmieniły się w prawdziwych studentów by dowiedzieć się skąd się wzięła czekolada. Teraz wiemy że wytwarza się ją z ziaren rośliny zwanej kakaowcem, która rośnie w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w Afryce. Widzieliśmy na zdjęciach  kwiat kakaowca. Poznaliśmy nazwy orzechów które często dodaje się do czekolady. Nie które z nich w ogóle nie rosną w Europie. Wiemy, że pierwsi czekoladę zaczęli wyrabiać Indianie. Mieliśmy też okazję próbować  czekolady z fontanny z pysznymi chrupkami kukurydzianymi. A kto nie przepada za czekoladą? No cóż, ma pocieszenie dostał naklejkę.