Wydarzenia

Warsztaty mydlane – Krasnoludki

26 stycznia w grupie Krasnoludków zostały przeprowadzone warsztaty mydlarskie. Najmłodsze dzieci pod kierunkiem Pani Justyny P. (mamy Ignasia z grupy Zuchy) przygotowywały glicerynowe zapachowe mydełka. Dzieci na początku miały za zadanie wybrać kształt mydełka, następnie wsypywały brokat oraz zapach oraz kolor. Na koniec pani wlała glicerynę do foremek, po odczekaniu i ich zastygnięciu dzieci wyciągały gotowe mydełka z formy i przekładały je do woreczków. Drugim prezentem wykonywanym podczas tych warsztatów była sól do kąpieli. Dzieci miały za zadanie wymieszać sól himalajską z solą białą, następnie samodzielnie przekładały przygotowane w miseczkach przygotowane dodatki. Dzieci mogły wybrać płatki róż, nagietek, bławatek oraz uzupełnić wszystko przepięknym zapachem w kropelkach. Najpopularniejszy zapach to oczywiście lawenda. Tak przygotowana mieszanka aromatyczniej soli trafiała do woreczków, którą dzieci samodzielnie przekładały łyżeczką . Zestawy do kąpieli dla Babć i Dziadków zostały wręczone jeszcze tego samego dnia podczas uroczystości z okazji ich święta.


 
Powrót