Tropiciele z wizytą w Straży Pożarnej

Dzieci z grupy Tropicieli,  wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Zaprosiła nas mama Franka, naszego kolegi z grupy, która jest z zawodu strażakiem. Pani Agnieszka oprowadzając grupę po budynku Straży wprowadziła dzieci w tajniki pracy strażaka. Tropiciele mogli wejść do wozu strażackiego, założyć na swoje plecy plecaki z prawdziwym sprzętem używanym podczas akcji ratunkowych, a także wziąć do rąk wiele narzędzi, które są niezbędne w pracy strażaka. Przymierzały też prawdziwy strażacki hełm. Dzieci przypomniały sobie jaki jest numer do Straży Pożarnej oraz trenowały, jak zachować się wzywając pomoc przez telefon. Dziękujemy Pani Agnieszce za zaproszenie i prezentację swojego zawodu!