Wydarzenia

Tropiciele i Odkrywcy na wycieczce w Niezwojowicach

25 kwietnia dwie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Niezwojowic. To wspaniałe miejsce które odwiedziliśmy to gospodarstwo agroturystyczne „Pszczółki”. Widzieliśmy tam nie tylko pszczoły ale i króliczki, kurę z kurczętami, gołębie, żaby. Zobaczyliśmy jak wygląda ul od środka i mogliśmy go zbudować. Odwiedziliśmy także żeremie bobrów i niektórym bystrym obserwatorom udało się wypatrzyć małych budowniczych. Obserwowaliśmy też, jak rosną niektóre rośliny uprawne i mogliśmy w doniczkach posadzić własną hodowlę i zabrać ją do naszego przedszkolnego kącika przyrody. Przeżyliśmy też lekcję historii i kaligrafii.  W czasie wolnym bawiliśmy się w domkach igloo i na statku. Najpyszniejszym elementem naszej wycieczki było jednak to, że sami upiekliśmy kruche rogaliki z konfiturą malinową. A zupa pomidorowa z literkami przygotowana dla nas przez panią gospodynię była tak pyszna ze wszyscy bez wyjątku prosiliśmy o dokładki. Nic dziwnego, że potem obiadek w przedszkolu nie chciał nam się zmieścić do brzuszka. Będziemy długo wspominać ten dzień.


 
Powrót