Wydarzenia

Przygoda z pszczółką…

We czwartek 30 maja br. w odwiedziny do naszego przedszkola przyjechała Pani Pszczelarz. Wszystkie Przedszkolaki mogły pooglądać i posłuchać wielu informacji o tych małych pożytecznych owadach. Dowiedziały się przede wszystkim o tym, jak wygląda pszczoła i czym różni się od innych owadów takich jak: osa, szerszeń czy trzmiel. Ale również: o życiu i pracy pszczół; o podziale funkcji i zadań w ulu;  o tym jak zbierają i gdzie gromadzą nektar, ale przede wszystkim o tym, jak istotną rolę odgrywają one dla ludzi. Teraz, każdy z naszych Przedszkolaków wie, w jaki sposób nie narażać się tym małym owadom, aby nie  musiały nas atakować i tracić przez to swojego życia. Najlepszą niespodzianką była jednak możliwość nie tylko zobaczenia pszczółek na żywo (w przenośnej ramce), ale również skosztowania wafelka z miodem wielokwiatowym i prezent w postaci małego słoiczka miodu, który dostało każde z dzieci na koniec zajęć.


 
Powrót