1 % podatku na rzecz naszego przedszkola

Zapraszamy do przekazania 1% podatku za rok 2021 na rzecz naszego przedszkola.

W szatni przedszkola (obok czytnika kart) znajdują się „wizytówki” ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi sposobu przekazania 1% podatku na rzecz naszego przedszkola.

KRS:0000270261

Cel szczegółowy 1 %: PRZEDSZKOLE 121 – KRAKÓW 244

W poprzednich latach, za pieniądze przekazane przez Rodziców  rozpoczęliśmy uzupełnianie bazy dydaktycznej. Systematycznie kupujemy przybory potrzebne do prowadzenia ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym. Uzupełniamy też sprzęt do prowadzenia zabaw muzycznych. W ubiegłym roku kupiliśmy 2 wieże (do grupy „Krasnale”  i „Świetliki”).

Chcemy również by nasz ogród przedszkolny służył dzieciom nie tylko do swobodnych zabaw ale również był miejscem edukacji przyrodniczo – ekologicznej.

Prowadzone prace termomodernizacji spowodowały zniszczenie zieleni wokół budynku. W najbliższych tygodniach będzie naprawiany chodnik z kostki brukowej oraz będą podjęte prace rewitalizacyjne ogrodu. Po ich ukończeniu chcemy kontynuować budowanie przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. W ubiegłych latach udało się nam założyć „kącik wiosenny” – na ogrodowej górce zostały posadzone krokusy i żonkile, obok górki   lilak i forsycja. Latem cieszył oczy pas „łąki kwietnej”(obecnie całkowicie zniszczony) oraz piwonie i krzaczki krzewuszki zasadzone przez dzieci pod opieką nauczycielki.

Jesienią dzieci chętnie podziwiają jarzębinę i  zbierają żołędzie pod dębem. Zadbaliśmy o powiększenie  jesiennego kącika. Pielęgnujemy dwa młode orzechy włoskie oraz leszczynę zwykłą i czerwoną. Zostały posadzone również marcinki i wrzos. Zimą dzieci dokarmiają ptaki, obserwują je jak gromadzą się przy licznych karmnikach. Przed nami wielkie plany. Ze środków budżetowych przedszkola została zakupiona mini szklarnia oraz stacja meteorologiczna, która zostanie zamontowana natychmiast po opuszczeniu ogrodu przez robotników.

Planujemy zorganizowanie kącika do hodowli warzyw, ziół i kwiatów, tak by każda grupa miała swoje donice. Mamy zamiar posadzić kilka drzew owocowych, by dzieci mogły obserwować ich wiosenne kwitnienie i późniejsze dojrzewanie owoców a po jesiennych zbiorach oddały się degustacji. Chcemy też kupić dwa młode krzewy derenia jadalnego, zasadzić je koło karmników, by ptaki miały prawdziwą stołówkę. A przy odnowionej łące kwietnej umieścić domki dla motyli. Równocześnie będziemy budować ścieżkę sensoryczną.

Dlatego też w tym roku pieniądze, które Państwo przekażecie w ramach 1% podatku za rok 2021 na rzecz naszego przedszkola, zostaną wykorzystane na kontynuowanie prac w ogrodzie przedszkolnym.

Dziękuję za współpracę

Dorota Szymczyk