• Pracujemy aktywizującymi metodami pracy:
    – Zajęcia rozwijające sferę intelektualną prowadzone są metodami: rozwijanie mowy i myślenia wg koncepcji M.Kielar-Turskiej, nauka czytania Metodą Dobrego Startu, nauka czytania odimienną metodą I. Majchrzak, edukacja matematyczna wg prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskej, gimnastyka mózgu metodą P. Dennisona,
    – Zajęcia rozwijające sferę ruchową prowadzone są metodami: gimnastyka rytmiczna wg A. i M. Kniessów, gimnastyka ekspresyjna wg C. Orfa i R. Labana, ruch rozwijający wg W. Sherborne, pedagogika zabawy.
  • Realizujemy Programy własne:
    – profilaktyczno-wychowawczy pt. „Pozwól mi stać się wartościowym człowiekiem”
    – adaptacyjny  „Łagodnie przekroczmy próg  przedszkola”,
    – edukacyjny „Mówię nie temu, co złe”,
    – edukacyjny  „Rozwijanie inteligencji emocjonalnej”,
    – regionalny  „Znam swoje korzenie, osiedle, miasto, kraj, w którym żyję”,
  • Realizujemy innowacje pedagogiczne:
    – metodyczne: „Zabawy z psem terapeutą”; „Hipoterapia”
    – organizacyjna: „Łagodnie przekroczmy próg przedszkola”
    – organizacyjno-metodyczna: „Wolontariusze z UE w Przedszkolu Nr 121”
  • Realizujemy projekty edukacyjne:
    – „Ogród w czterech porach roku”’
  • Oferujemy dodatkowe zajęcia bezpłatne rozwijające zainteresowania dzieci:
    zabawy z tańcem, mali odkrywcy, warsztaty plastyczne, sensoplastyka,
  •  Zajęcia rozwijające zdolności dzieci: muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne.

Wyróżnia nas panująca w przedszkolu rodzinna atmosfera, którą zbudowaliśmy na wzajemnym zaufaniu i ścisłej współpracy nauczycieli i rodziców.
Od 1995 r. jesteśmy przedszkolem ćwiczeń dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.