Wydarzenia

Zróbmy sobie królową – Warsztaty w grupie Pszczółki

8 grudnia dzieci z grupy Pszczółek uczestniczyły w warsztatach plastycznych organizowanych przez Fundację Burza Mózgów  pt. ,,Zrób sobie Królową”.  Część warsztatową poprzedziły opowieści o polskich królowych na podstawie książki Anny Kaszuby –Dębskiej pt. ,,Poczet królowych polskich”. Podczas wspólnej lektury młodzi artyści poznali historię i sylwetki Polskich Królowych, które miały służyć im za inspirację do własnej pracy. Dzieci otrzymały sylwetki królowych i ich zadaniem było zaprojektować strój, sukienkę dla królowej swoich marzeń. Trzeba przyznać, ze wszyscy projektanci z grupy Pszczółek doskonale wywiązali się ze swojego zadania. Bardzo dokładnie i gustownie wybierali materiały na oryginalnie suknie, a następnie ozdabiali je kokardami, cekinami i błyszczącymi guzikami. Niektórzy pomyśleli o pięknych koralach i naszyjnikach. Nie zabrakło też przepięknych, błyszczących koron pełnych drogocennych kamieni. Na zakończenie każde dziecko zaprezentowało swoja Królową i starało się jej nadać królewskie imię. To były bardzo ciekawe warsztaty połączone z lekcją historii.


 
Powrót