Wydarzenia

Wyjście do kina – Odkrywcy

Dnia 20 czerwca dzieci z grupy Odkrywców wybrały się na seans filmowy do kina Cinema City do Galerii Kazimierz na film pt. ,,Ernest i Celestyna: Misja muzyka”. Film ten był nagrodą za aktywne uczestnictwo w akcji ,,Rowerowy maj”. Z przedszkola wyjechaliśmy środkami komunikacji miejskiej autobusem nr 194 i tramwajem nr 50. I to tez była dodatkowa atrakcja, bo jak się okazało niektórzy z nas bardzo rzadko jeżdżą tramwajami. W okolice Galerii Kazimierz dotarliśmy pół godziny przed czasem i nasze panie pozwoliły nam się pobawić na placu zabaw przed galerią. Zjeżdżaliśmy na zakręconych zjeżdżalniach, skakaliśmy na mini trampolinach i bawiliśmy się w ,,Berka”. Do kina dotarliśmy tuż przed rozpoczęciem filmu.

Bohaterami oglądanej bajki są: Niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna, którzy podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Jednak, gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Dozwolona jest tylko jedna nuta. Wszystko to za sprawą ustanawiających wymyślne prawa sędziów, którym przewodzi ojciec Ernesta. Dla niedźwiedzia i jego mysiej przyjaciółki to niewyobrażalne, bo oboje kochają wszelkie dźwięki. Wspólnie z poznanymi przyjaciółmi oraz tajemniczą zamaskowaną postacią, przywracają muzykę i szczęście do krainy niedźwiedzi.

W czasie seansu jedliśmy pyszne pierniczki i wafelki oraz piliśmy wodę. Do przedszkola wróciliśmy na późniejszy obiad.


 
Powrót