Wyjazd do Multikina – Pszczółki

20 czerwca dzieci z grupy Pszczółki, w ramach wygranej w akcji „Rowerowy Maj” wybrały się do Multikina na film ,,Zagadka Klary Muu”. Klara Muu,  wraz ze swoim przyjacielem Gavinem, czyli para rezolutnych detektywów, musiała rozwiązać poważną zagadkę. Tym razem gra toczyła się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono – wynalazek Alberta Einsweina – błyskotliwego, choć nieco chciwego prosiaka, który może uratować Krowie Wzgórze – farmę, gdzie Klara Muu mieszka wraz z tatą. To miejsce, gdzie od kilku miesięcy ziemia jest jałowa i nie przynosi plonów. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes? Podejrzenie pada na któregoś z pasażerów pociągu, gdzie odbyła się prezentacja nasiona. Słynna królicza detektyw Agata Christensen z pomocą Gavina i Klary Muu rozpoczyna śledztwo. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów pociągu doprowadzają do finału, którego nikt do samego końca by się nie spodziewał. Winną okazuje się bowiem królicza detektyw. Film porusza bardzo ważny wątek. Pokazuje, że pozornie proste rozwiązania, w tym przypadku magiczne nasiono, które przynosi plony nawet na jałowej ziemi mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Seans zachęca także do krytycznego myślenia. Taką postawą kieruje się tata głównej bohaterki. Poprawa sytuacji środowiska naturalnego nie nastąpi bowiem w ciągu kilku sekund – trzeba do tego dążyć cierpliwie i małymi krokami. To cenna refleksja, która zostaje z małymi widzami po seansie.