Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli i Odkrywców do Bochni

14 lutego Tropiciele i Odkrywcy wybrali się razem do Kopalni soli w Bochni. Było nas tak dożo, że musieliśmy podzielić się na trzy grupy. Każda grupa dostała swojego przewodnika, a nasze panie czuwały nad nami przez całą podziemną wycieczkę. Dlatego odważnie zjechaliśmy windą górniczą i przeszliśmy  przez tunel czasu do XIII wieku. Widzieliśmy pracujących tam górników w warunkach trudniejszych niż teraz. Napotkani włoscy kupcy opowiedzieli nam, jak wielkim skarbem była kiedyś sól. Zobaczyliśmy koni,e które w tamtych czasach pracowały ciężko w kopalni. Mogliśmy z bliska obejrzeć, a nawet dotknąć solne bałwany (wcale nie były zimne tylko słone i okropnie ciężkie). Widzieliśmy także Kaplicę w której modlą się górnicy. Szopka bożonarodzeniowa  znajduje się tam przez cały rok bo sol świetnie udaje śnieg i nie topi się tak jak on. Na koniec zjechaliśmy jeszcze niżej aby …. no właśnie, skorzystać z podziemnego placu zabaw i boiska. Zabawa była pyszna. Zwłaszcza że wcześniej zjedliśmy przekąski przyniesione w naszych plecakach.  Okazało się  ze w kopalni soli można tez nocować, bo są tam łóżka. Może kiedyś skorzystamy i z takiej atrakcji. Ale tym razem wyjeżdżamy z powrotem na górę a potem wracamy do przedszkola i do domu.

 


 
Powrót