Wydarzenia

Wycieczka na warsztaty do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

15 listopada grupy Odkrywców oraz Sówek, a 22 listopada Zuchy i Słoneczka pojechała na warsztaty organizowane w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu pt. „Od Tabliczki po E-booki czyli historia książki”.

Warsztaty te były ciekawym wprowadzeniem do zagadnienia związanego z książką. Dzięki atrakcyjnym materiałom dzieci poznały historie książki, materiały z jakich kiedyś były wykonywane oraz sposób w jaki je tworzono. Mieliśmy okazje poznać jak na przestrzeni dziejów zmieniła się książka od starożytności do czasów współczesnych. Na zajęciach plastycznych natomiast każde dziecko miało okazje namalować – zaprojektować swoje barwne inicjały.

W drugiej części warsztatów dzieci miały okazje zwiedzić opactwo i poznać historię oraz zwyczaje żyjących tam mnichów. Zwiedzaliśmy niektóre komnaty, kościół pod wezwaniem Piotra i Pawła w którym 4 razy dziennie odbywają się modlitwy. Widzieliśmy również Wirydarz czyli miejsce zielone w środku opactwa. Była to dla nas niesamowita przygoda i wspaniała lekcja.

Sowy

Zuchy


 
Powrót