Wydarzenia

Wycieczka do lasu – Odkrywcy

19 października Odkrywcy z dala od miejskiego hałasu, tłoku i wydeptanych ścieżek odkrywali tajemnice lasu. Pan leśnik, który był naszym przewodnikiem prowadził nas przez Las Wolski i opowiadał o drzewach, grzybach i zwierzętach. A było tego niemało, wiemy już m.in.: czym różni się sarna od jelenia, co jedzą dziki, gdzie chowają się młode sarny, jakie zadanie mają grzyby w lesie. Widzieliśmy owoce buka, miejsca żerowania saren i dzików, „salon piękności” dla dzików, budkę lęgową, huby na drzewach oraz inne grzyby i mchy. Niestety widzieliśmy też śmieci w lesie oraz okaleczone drzewa 🙁 Poznaliśmy prostą zasadę „Co przyniosłeś do lasu musisz z niego także zabrać”. Na zakończenie naszej wyprawy pan leśnik wręczył nam pamiątkowe odznaki – naklejki i pogratulował nam wytrwałości i hartu ducha. Do przedszkola wróciliśmy z kieszeniami wypchanymi znalezionymi w lesie skarbami.


 
Powrót