Wydarzenia

Wiosna w kąciku przyrody Krasnoludków i w ogrodzie przedszkolnym

W grupie Krasnoludków wiosnę rozpoczęliśmy pełną parą. Sadziliśmy w naszym kąciku przedszkolnym różne rośliny, dowiedzieliśmy się co potrzebne jest roślinom do życia oraz jakie są ich fazy wzrostu. Zasadziliśmy nasiona łąki kwietnej, posialiśmy owies oraz założyliśmy hodowlę fasoli. Przeprowadziliśmy również obserwację roślin wyrastających z nasion ukrytych w kartce papieru. Każdego dnia dbaliśmy o nasze roślinki podlewając je i obserwując ich wzrost.

Poznaliśmy również pracę ogrodnika- czynności, które wykonuje oraz narzędzia którymi się posługuje. Sami mieliśmy okazję wcielić się w ogrodnika wykonując prace ogrodowe w naszym ogrodzie przedszkolnym. Kosiliśmy trawę zabawkową kosiarką, przewoziliśmy ziemię taczkami, zasadziliśmy sadzonki Bratków oraz podlewaliśmy kwiaty. Mogliśmy również obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie- zjawiska atmosferyczne, kwitnienie roślin i drzew.

Na zakończenie tematu o ogrodzie wykonaliśmy piękne prace plastyczne.


 
Powrót