Wydarzenia

„Wiemy co jemy dlatego rośniemy – o znaczeniu ziół w diecie.

Pani Kasia z naszej grupy opowiedziała nam o znaczeniu ziół w diecie. Poznaliśmy krwawnik, skrzyp, pokrzywę, miętę, bez czarny, mniszek lekarski i wiele wiele innych…. Mogliśmy dotknąć, powąchać, pooglądać zioła w wersji suszonej…. sprawdzaliśmy na przykład czy suszona pokrzywa parzy…. szukaliśmy też w encyklopedii z dzikimi kwiatami ich odpowiedników. Pani Kasia przyniosła te wszystkie zioła dzieląc się z nami swoimi domowymi zasobami….dowiedzieliśmy się, że większość z nich zebrała i suszyła sama…. a Jej zioła pochodzą z ekologicznych terenów. Próbowaliśmy też  wytworów- soków i smakowaliśmy herbatki ziołowe, które dla nas zaparzyła w specjalnych czajniczkach na przykład z mięty, rumianku i skrzypu. Wrażeń było co niemiara!!!

 
Powrót