Wydarzenia

Wesoły Uniwersytet – temat: Woda

Dzieci w naszym przedszkolu ponownie mogły poczuć się jak studenci na wykładach, kiedy to Wesoły Uniwersytet przyjechał z kolejnym pokazem. Tym razem dzieci poznały miejsca naturalne oraz sztuczne gromadzenia się wody. Wyjaśniona została różnica pomiędzy morzem, jeziorem oraz rzeką. Dzieci miały możliwość wykonania doświadczeń, podczas których dowiedziały się co będzie unosić się na wodzie a co zatonie. Wyjaśniona została również zagadka. Dlaczego pan na zdjęciu leży w morzu i nie tonie?. Na koniec zaprezentowana została makieta na podstawie której wyjaśniono nam na czym polega naturalny obieg wody na Ziemi czyli cykl hydrologiczny. Podczas podsumowania naszego spotkania dzieci z dużą chęcią odpowiadały na pytania. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali naklejkami.


 
Powrót