Wydarzenia

Warsztaty kosmetyczne w grupie Krasnoludki, Słoneczka i Zuchy.

W styczniu br. dzieci z trzech najmłodszych grup: Krasnoludków, Słoneczek,Zuchów, wzięły udział w Warsztatach kosmetycznych, które poprowadziła dla nas Pani Justyna – mama Ignasia z grupy Zuchy.
Na warsztatach dzieci dowiedziały się, z czego robi się mydło i jak powstaje. Eksperymentowały z gliceryną – obserwowały proces jej topnienia pod wpływem wysokiej temperatury i zastygania. Poznawały barwniki i zapachy używane przy produkcji mydła i oczywiście miały możliwość wykonać swoje własne mydełka. Najpierw każde dziecko wybrało foremkę – a wybór był ogromny – serduszko, dinozaur, choinka, kotek, róża, królik, miś… Każdy znalazł coś dla siebie. Następnie wsypywały brokat, błyszczące konfetti i gwiazdki, dodawały barwniki i olejki eteryczne – do wyboru, do koloru. Na końcu wlewana była gliceryna. Mieszaliśmy specjalnymi patyczkami zawartość silikonowych foremek. Potem wystarczyło poczekać, aż gliceryna stężeje i… efekt był zachwycający! Kolorowe, pachnące, błyszczące, samodzielnie wykonane mydełko każdy mógł zapakować w celofanowe torebki i prezent dla Babć i Dziadków już gotowy.
W drugiej części warsztatów dzieci wykonały sole do kąpieli, mieszając na specjalnych tackach: różne rodzaje soli, płatki róż, nagietka, bławatka, lawendy oraz olejków eterycznych, tworząc niepowtarzalne kompozycje.
Warsztaty sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach użytych olejków i płatków kwiatów długo unosił się w przedszkolu.


 
Powrót