Wydarzenia

Warsztaty florystyczne w grupie Krasnoludki.

W czwartek 27 października Krasnoludki odwiedził niesamowity gość. Przyszła do nas Florystka, Babcia naszego kolegi Tymusia. Opowiedziała nam, na czym polega jej praca i na pewien czas sama zaczarowała nas we florystów. Okazało się, że chociaż jesteśmy jeszcze mali potrafimy się wziąć do pracy. Pani Ania krok po kroku pokazała nam, jak wykonać kwiatowe bukiety w doniczce z dyni. Dzieci drążyły dynię łyżeczkami, bądź własnymi paluszkami, wkładały gąbkę florystyczną z pomocą Pań, a następnie z zapałem, ekscytacją, w wielkim skupieniu, z ogromną radością wbijały…w gąbkę…. najpierw własne paluszki (testując materiał 😉), następnie przygotowane kwiaty, gałązki, liście i kasztanki osadzone na wykałaczkach. Efekt był niesamowity wystarczy spojrzeć na dzieła. Bardzo, bardzo dziękujemy za wspaniałą niespodziankę i niesamowite doświadczenia.


 
Powrót