Wydarzenia

W poszukiwaniu wiosny – Odkrywcy

W czwartek, 16 marca dzieci z grupy Odkrywców wybrały się na wycieczkę pt. ,,W poszukiwaniu Wiosny”. Z przedszkola wyruszyliśmy z dobrze nam znaną piosenką ,,Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło, lecą i świergocą głośno i wesoło….” I rzeczywiście na efekty poszukiwań nie trzeba było długo czekać. Tuż za bramą przedszkola, wzdłuż najbliższego bloku rosły bujne kępki przebiśniegów. Tworzyły bardzo ładne rabatki wśród  zieleniejącej się już trawy. Na drzewach zauważyliśmy zieleniejące się już pąki. Trochę dalej, na trawnikach między blokami dostrzegliśmy krokusy w różnorodnych barwach:  jasno i ciemno fioletowe, białe, żółte, a także niebieskie. Nie brakowało też żonkili i sasanek i pełzających ślimaków. Przy wejściu do ogródków działkowych podziwialiśmy wierzbę z ,,baziowymi kotkami”. Było ich naprawdę dużo… Prawdziwa wiosna widoczna jednak była w Parku Wyspiańskiego. Gałęzie na drzewach miały mnóstwo pąków, a trawniki wprawiły w nas w wiosenny, kolorowy zawrót głowy. Wiosnę dookoła było widać i czuć.


 
Powrót