Wydarzenia

Tata Ignacego w grupie Pszczółek w ramach akcji CPCD.

Dnia 16 lutego w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom grupę Pszczółek odwiedził tata Ignacego. Przeczytał nam książkę ,,Policjanci i policjantki”, którą w porozumieniu z tatą wybrał Ignaś. Książka w bardzo ciekawy sposób przedstawiała różne sytuacje, jakie mogą się zdarzyć na drodze, a w których uczestniczy policja i inne służby mundurowe np. straż pożarna, czy karetka pogotowia. Dzięki tej lekturze przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, a także poznaliśmy różne rodzaje radiowozów policyjnych i innych policyjnych pojazdów takich jak: motocykle, rowery, łodzie motorowe. Przy okazji lektury opowiadaliśmy sobie nawzajem o niebezpiecznych zdarzeniach, wypadkach, których byliśmy świadkami. Dowiedzieliśmy się również w jakich sytuacjach warto zwrócić się do policjantów, np. gdy zagubimy się w mieście lub gdy stanie się coś złego. Duże zainteresowanie wywarły na nas obrazki przedstawiające wyposażenie policjanta do służby: broń palna w kaburze, gaz pieprzowy, kajdanki, pałka i paralizator. Tata Ignacego miał również ze sobą zabawkowe kajdanki i pistolet. Na zakończenie  wszyscy otrzymaliśmy od taty Ignacego papierowe odznaki policyjne. Dzięki tej lekturze zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy policji, ich obowiązkami oraz wyczuliliśmy się  na sytuacje wpływające na bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i kolegów i koleżanek.
Bardzo dziękujemy tacie Ignacego i zapraszamy innych rodziców do uczestnictwa w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w grupie Pszczółek.


 
Powrót