Wydarzenia

Święto Polskiej Niezapominajki

Zgodnie z tradycja naszego przedszkola obchodziliśmy 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki. Przygotowania do tego święta zaczęliśmy już w piątek. Każda grupa otrzymała list od Niezapominajki. Była w nim informacja o tym skąd wzięła się tradycja tego Święta (okazało się, że tradycję tą zapoczątkował redaktor „Ekoradia” pan Andrzej Zalewski a święto niezapominajki to nie tylko akcja ekologiczna ale dzień, w którym jesteśmy dla siebie mili, okazujemy sobie nawzajem sympatię, mówimy miłe słowa. W liście była też instrukcja, jak należy się przygotować do tego święta.

No i byliśmy przegotowani. Wszystkie dzieci i wszystkie panie przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Niestety pogoda się nie przygotowała i z powodu deszczu świętowaliśmy tego dnia w swoich grupach. Zbieraliśmy papierowe niezapominajki, podrzucaliśmy je na chuście animacyjnej. Potem ułożyliśmy piękne serce z tych papierowych niezapominajek i zrobiliśmy sobie wspólne grupowe zdjęcie. Każdy z nas otrzymał jedną papierową niezapominajkę, którą z miłym słowem dla kolegi przykleił do szablonu krzaczka niezapominajek w doniczce umieszczonego na tablicy w grupie. Na koniec przy akompaniamencie gitary odśpiewaliśmy hymn Polskiej Niezapominajki do wiersza Marii Konopnickiej.

To co mogło stać się tylko w ogrodzie musiało zaczekać do wtorku. Zaświeciło słoneczko i mogliśmy zasiać w szklarni kwiaty. Każda grupa ma teraz własne podpisane doniczki. Starszaki miały jeszcze jedno zadanie. Trzeba było odszukać i zaznaczyć na liście wybrane kwiaty i drzewa rosnące w naszym ogrodzie. Okazało się, że przedszkolaki spisały się doskonale w roli przyrodniczych detektywów.

Słoneczka

Sowy

Krasnoludki

Zuchy

Odkrywcy


 
Powrót