Wydarzenia

Święto Polskiej Niezapominajki.

2002 roku  polski dziennikarz radiowy, który prowadził „Ekoradio”, pan Andrzej Zalewski zapoczątkował akcję ekologiczną, którą nazwał Dzień Polskiej Niezapominajki. Redaktor prowadząc audycję radiową doszedł do wniosku, że skoro Holendrzy mają tulipany, Anglicy hiacynty, Francuzi narcyza, Tyrolczycy szarotkę, to dlaczego Polacy nie mogliby mieć swojego kwiatka? Zauważył, że w Polsce rośnie dużo niezapominajek, bo mamy środowisko przyrodnicze w bardzo dobrym stanie i doszedł do wniosku, że ten kwiatek będzie symbolem święta jednoczącego ludzi pod hasłem wzajemnej życzliwości i dowodem uwielbienia rodzimej przyrody. Intencja święta jest jedna: niech niezapominajka zbliża ludzi i uczy Polaków wzajemnej serdeczności. Święto Niezapominajki, to święto ludzi serdecznych – serdecznych Polaków. 

Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do wzięcia udziału w tym święcie w piątek, 13 maja 2022. Najbliższym miejscem, gdzie przedszkolaki stykają się z przyrodą jest przedszkolny ogród, dlatego zostały zaproszone do zabawy edukacyjnej  w naszym ogrodzie przy krzaczku kwitnących niezapominajek.  

Tego dnia wszyscy (dzieci i pracownicy przedszkola) do swojego ubrania dołączyli niebieski akcent (koszulkę, apaszkę lub inną część garderoby). przygotowaliśmy też „niezapominajkowy” kącik w każdej grupie. Zebraliśmy się w ogrodzie aby świętować Dzień Polskiej Niezapominajki. Pani Agnieszka zaprosiła nas do poszukiwania pudełek z naklejkami, ukrytych wśród roślin w naszym przedszkolnym ogrodzie. Każdej grupie udało się odnaleźć swoje pudełko i wkrótce każde dziecko otrzymało swoją wyjątkową naklejkę – niezapominajkę. Tak pięknie ozdobieni ułożyliśmy „żywe niezapominajki” wokół żółtej poduszki. Znalazł się też czas na malowanie niezapominajek kredą na chodniku. W naszym przedszkolu zrobiło się niebiesko i bardzo życzliwie od tych niezapominajek. Na koniec przy dźwiękach gitary odśpiewaliśmy hymn polskiej niezapominajki.


 
Powrót