Wydarzenia

Święto Polskiej  Niezapominajki

W 2002 roku  polski dziennikarz radiowy, który prowadził „Ekoradio”, pan Andrzej Zalewski zapoczątkował akcję ekologiczną, którą nazwał Dzień Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja,  promujące jej walory, stale przypominające o ochronie przyrody i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Cel jaki przyświecał twórcy: Polska Niezapominajka jest zachętą, aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej” i „wielkiej Ojczyzny”.
Dzieci z naszego przedszkola zostały w tym roku zaproszone do wzięcia udziału w tym święcie w piątek, 14 maja.
Najbliższym miejscem, gdzie przedszkolaki stykają się z przyrodą jest przedszkolny ogród, dlatego  do zabawy edukacyjne odbyły się  w naszym ogrodzie. Zaproponowano nam, by w tym dniu założyć niebieskie części garderoby, a także byśmy przygotowali niezapominajkowy kącik w naszych grupach.
W piątek rano dzieci odszukały zaadresowany do nich  list od niezapominajki, w którym znalazły się szczegóły zabawy. W kopercie znajdowała się lista zadań do wykonania oraz tabliczki z ilustracjami i nazwami roślin. Należało oznakować miejsca w ogrodzie, w których rosną wytypowane drzewa, krzewy, kwiaty, a także  miejsca, gdzie można znaleźć budkę lęgową dla ptaków, karmniki  oraz owady- kowaliki. Po zgłoszeniu wykonania zadania, każda grupa otrzymała w prezencie od organizatorów sadzonki niezapominajek oraz słodkie podziękowanie za udział. Miłym akcentem była możliwość wykonania zdjęcia w foto budce przygotowanej specjalnie na tę okazję.

Świetliki:

Tropiciele:

Odkrywcy:

Krasnoludki:


 
Powrót