Wydarzenia

Święto Pluszowego Misia.

25 listopada wszystkie dzieci w przedszkolu obchodziły Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyniosły swoje ulubione przytulanki – misie. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Krasnoludki

Krasnoludki po powrocie z gościnnej prezentacji w grupie Odkrywców, na której poznały opisaną wyżej historię, zaprosiły swoich pluszowych przyjaciół do tańca przy misiowych hitach. Wspólnie z Misiami wykonały ćwiczenia gimnastyczne. Ulubione pluszaki towarzyszyły im również w czasie poobiedniego leżakowania. Wspaniale było bawić się i odpoczywać ze swoim Misiem.

Odkrywcy

Opisaną wyżej historię pluszowego misia Odkrywcy poznali oglądając prezentacje multimedialną (razem z grupą Krasnoludków). Następnie dzieci opowiadały skąd mają swoich pluszowych ulubieńców. Niektóre historie naprawdę były niezwykłe. Następnie wraz z misiami uczestniczyły w zabawach integracyjnych z użyciem chusty animacyjnej, wykonywały papierowe misie, układały puzzle z misiami oraz poznały wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami.  Dzieci dowiedziały się również, że sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Na zakończenie wszystkie dzieci skosztowały misiowych łakoci – degustowały Misie Lubisie oraz misiowe żelki Haribo. To był wspaniały misiowy dzień.

Zuchy


 
Powrót