Święto chłopców

Dzień Chłopaka tradycyjnie w Polsce obchodzony jest 30 września. W naszym przedszkolu pamiętają o nim wszystkie dziewczynki. Jest wtedy wiele niespodzianek, słodkości a także drobne upominki i życzenia. Każda grupa obchodzi go w swój własny sposób.

Sowy

Dziewczynki z grupy Sowy postanowiły sprawić chłopcom niespodziankę z okazji ich święta. Dzień wcześniej przygotowały dla nich piękne motyle, z ukrytymi w środku lizakami. Prezenty bardzo się spodobały, co widać po minach chłopców.

Zuchy
W grupie były zabawy, życzenia i oczywiście prezenty, które cieszyły najbardziej. Później odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. Wszystkiego najlepszego dla naszych dzielnych Zuchów!

Świetliki

Nasza grupa również obchodziła uroczyście ten dzień. Najpierw chłopcy usiedli w kole i czekali na niespodziankę. wkrótce nadeszły dziewczynki z Panią Agnieszką na czele. Obdarowały kolegów upominkami. Na cześć kolegów zabrzmiało trzykrotne “hip, hip, hura ….” Potem były słodkości. Oczywiście dla całej grupy.

Odkrywcy

W naszej grupie odbyły się zabawy integracyjne m.in. dziewczynki zgadywały o którym chłopcu opowiada nauczyciel, szukały właścicieli zagubionych butów butów oraz składały chłopcom życzenia i wręczały prezenty. W tym dniu to chłopcy mieli pierwszeństwo, a dziewczynki starały się spełniać ich życzenia 🙂