Wydarzenia

Świetliki z wizyta w OSP w Zabierzowie.

We wtorek, 5 października grupa Świetlików wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie. Na miejscu mieliśmy spotkanie ze strażakami, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się czym jest Ochotnicza Straż Pożarna, kiedy pracują strażacy i co jest ich zadaniem. Panowie pokazali nam swoje stroje, wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, którego używają. Nie obeszło się bez prezentacji dźwięku syreny i sygnału wozu strażackiego – było tak głośno, że prawie wszyscy zatkaliśmy uszy!

Następnie wszyscy mieliśmy okazję poczuć się jak strażak! Pani Strażak każdemu po kolei zakładała na głowę ogromny hełm i każdy z nas mógł przetestować wąż strażacki. Za jego pomocą mogliśmy regulować strumień wody i przy wsparciu Pana Strażaka manewrować nim tak, jakbyśmy chcieli ugasić pożar! Weszliśmy też do remizy.

Obejrzeliśmy różne rodzaje pojazdów strażackich, od wielkich wozów, przez te z wysoką drabiną, samochód, aż po quad! To on przyciągnął chyba najwięcej naszej uwagi. Każdy z nas miał okazję na niego wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie podziękowaliśmy strażakom za wspaniałą wycieczkę. Pokazali nam bardzo dużo i na pewno wiele zapamiętaliśmy. Wyprawa do Zabierzowa przyniosła każdemu wiele radości!


 
Powrót