Wydarzenia

Spotkanie z mamą Aliny – Krasnoludki

3 kwietnia z ulubionymi książkami z domowej biblioteczki odwiedziła nas mama Alinki. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Rękawiczka” jest to ukraińska bajka ludowa, którą napisał R. Romanyszyn oraz A Lesiw. Bajka opowiada o zaginionej rękawiczce, która okazała się schronieniem dla wielu zwierząt. Nietypowa historia oraz ciekawe ilustracje bardzo zainteresowały najmłodsze dzieci. Drugą książeczkę, którą pani Katarzyna przeczytała to opowiadanie pt.” Ruszaj w drogę ciuchcio, śmiało, będzie ci się podobało” autorstwa T. Knapman oraz B. Mantle. Bohaterem bajki jest mała ciuchcia i jej pierwsza samodzielna wyprawa. Dla ciuchci jest to wyjątkowy dzień jest przejęta i lekko zaniepokojona. Rodzice ciuchci podtrzymują ją na duchu. Przekonują, że zawsze bezpiecznie wróci do domu tą sama drogą. Książeczka ta dodaje nam odwagi przed nowymi wyzwaniami i uczy zaradności. Ilustracje pokazują cudowne krajobrazy, przyjacielskie zwierzęta oraz różnorodność świata. Jest to mądra zachęta do samodzielności. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie za wspólne spotkanie i ponownie zapraszamy do udziału w akcji CPCD.


 
Powrót