Wydarzenia

SOS – Pączek dla Afryki

Jak co roku w tłusty czwartek wszystkie grupy z naszego przedszkola rozpoczęły udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki – SOS dla Afryki ”organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. Zanim przystąpiliśmy do akcji, poznaliśmy tradycje związane z tłustym czwartkiem. Dowiedzieliśmy się także skąd one pochodzą. Nową tradycją naszego przedszkola jest udział w akcji „Pączek dla Afryki”. Fundacja Kapucyni i Misje z Krakowa prowadzi akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Akcja trwa do wielkiego czwartku 14 kwietnia 2022. Datki zostaną przeznaczone w tym roku na budowanie studni głębinowych dla mieszkańców. Szczegóły znajdują się na stronie: https://paczek.kapucyni.pl


 
Powrót