Wydarzenia

Seminarium Integracyjne dla wolontariuszy

Dnia 11 maja w naszym przedszkolu odbyło się  Seminarium Integracyjne dla wszystkich wolontariuszy, którzy przybyli w tym roku do Krakowa przy współpracy z organizacją STRIM.

W tym roku nasze przedszkole obchodzi 20 rocznicę goszczenia wolontariuszy jako organizacja przyjmująca. Wśród zaproszonych gości byli m.in. mentorzy i koordynatorzy, którzy na co dzień pracują z wolontariuszami, dyrektorzy innych placówek goszczących oraz wolontariusze. Oczywiście było bardzo dużo wzruszeń i pięknych chwil. Mieliśmy okazję na żywo wysłuchać wspomnień Erdema i Utkana oraz nadesłanych filmów Ambry i Ani. Serdecznie im dziękujemy, że o nas nie zapomnieli i chcieli się podzielić swoimi spostrzeżeniami i wspomnieniami z okresu kiedy pomagali w naszym przedszkolu. Oprócz pięknych zdjęć, ciekawych opowieści czy anegdot zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy dzieci z dwóch najstarszych grup Odkrywców i Sów. Przedszkolaki zaprezentowały tańce: góralski dziewcząt oraz Polonez, natomiast grupa Sowy zatańczyła Krakowiaka oraz taniec „gwiazdeczek”. Na koniec Artur nasz wolontariusz zaprezentował przygotowaną z dziećmi piosenkę w języku francuskim. Wszyscy goście natchnieni tymi występami spróbowali swoich sił w tańcu i wzięli udział w warsztatach „You can dance” – nauka Poloneza. Podczas spotkania mieliśmy możliwość wymiany dobrych praktyk, współpracy i sposobu realizacji projektu w zmieniających się ciągle warunkach.


 
Powrót