Wydarzenia

Robimy zdrową sałatkę – Odkrywcy

Dnia 20 października dzieci wraz z paniami z grupy Odkrywców wykonały własnoręcznie sałatkę warzywną. Na początku omówione zostały szczegółowo etapy i poszczególne czynności związane z robieniem sałatki oraz obsługą noża. Przed przystąpieniem do sałatki dzieci miały okazję przyjrzeć się warzywom kupionym w sklepie i pogrupowały je ze względu na to gdzie rosną i która część znajduje się w ziemi. Po wymyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do krojenia warzyw plastikowym nożem. Kiedy wszystkie warzywa na talerzu zostały pokrojone, dzieci przełożyły je do wspólnej miski, gdzie następnie wlano wcześniej przygotowany sos do sałatki włoskiej. Kiedy wszystkie składniki się wymieszały a w sali zapachniało dzieci przystąpiły do nakładania sobie porcji sałatki. Dla chętnych były również dodatki takie jak: ser feta oraz ziarna słonecznika. Wszystkie dzieci z zadowoleniem zjadały tak zdrową i pyszną sałatkę.


 
Powrót