Wydarzenia

Robimy sałatkę grecką – Odkrywcy

,,Bo to bardzo ważna rzecz, by warzywa jeść” – to stwierdzenie towarzyszyło Odkrywcom przez cały ubiegły tydzień. W ramach tego hasła w środę, dzieci pod pilnym okiem swoich pań samodzielnie wykonały sałatkę grecką.  Najpierw nazywały warzywa z jakich sałatka miała powstać, udzielały odpowiedzi na pytania,  którą część danego warzywa zjadamy (np. liście, korzeń lub owoc), przypominały zasady bezpiecznego posługiwania się nożem i wzięły się do pracy. Kroiły ogórki, sałatkę, pomidory i cebulę. Ta ostania wycisnęła trochę łez…ale daliśmy radę.  Potem wszystkie składniki połączyliśmy, dodaliśmy sos wykonany z przypraw i oliwy z oliwek i mogliśmy rozpocząć degustację. Kosztowaliśmy też oliwki. Było smacznie, zdrowo i pysznie… Taka sałatka to prawdziwa bomba witaminowa!


 
Powrót