Wydarzenia

Radosny powiew wiosny w kąciku przyrody – Odkrywcy

Grupa Odkrywców przywitała wiosnę zakładając w swojej sali zielony kącik przyrody. Najpierw dzieci poznały różne rodzaje fasoli oraz kolejne etapy jej rozwoju i wzrostu. Układały nawet historyjkę związaną z tym tematem. Poznały również właściwości ziemi do wysiewu i doskonale odpowiedziały na pytanie co jest potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju. Następnie każde z dzieci dostało swoją indywidualną, podpisaną doniczkę, w której posadziło fasolkę ,,Jaśka”. Ciekawe komu szybciej wykiełkuje i która będzie większa….? Codziennie będziemy tego wypatrywać. Na zakończenie, żeby nasza pani Wiosna w kąciku przyrody nie była smutna posadziliśmy kolorowe bratki. Teraz tyko musimy pamiętać o codziennym delikatnym podlewaniu. WITAJ WIOSNO!


 
Powrót