Wydarzenia

Pszczółki poznaja zawód lekarza

27 lutego w grupie Pszczółek na zajęciach gościła pani Dominika – mama Oli, która przedstawiała dzieciom swój zawód. Po przywitaniu się pani doktor pytała kolejno dzieci jakie miały ostatnio dolegliwości, jak dawno temu i z jakiego powodu były u lekarza. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na te pytania, tym bardziej, ze każda odpowiedź nagradzana była naklejkami, które wszystkie Pszczółki bardzo lubią. Kolejno dzieci miały do wykonania bardzo ważne zadania związane ze zdrowym odżywianiem się. Każde dziecko z kolorowej torby losowało jeden przedmiot (miniaturę produktu spożywczego, owocu lub warzywa) i musiało się zastanowić, a następnie włożyć je do pojemnika z czerwonym X – oznaczającym niezdrową żywność lub do pojemnika z zielonym znaczkiem – oznaczającym żywność zdrową, Wszystkie dzieci bardzo dobrze wykonały swoje zadanie, za co oczywiście  otrzymały kolejne naklejki. Później pani doktor zaprezentowała nam małą i dużą strzykawkę, która ma nawet swoje imię –  Żaneta. Chyba nikt z nas nie odgadłby jak ona się nazywa, bo to bardzo rzadkie imię. Dowiedzieliśmy się również o tym, że nawet dzieci zdrowe raz na jakiś czas powinny udać się na wizytę do pediatry na tak zwany bilans albo szczepionki z kalendarza szczepień. Odgrywają one bowiem bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka i są niezbędne dla zdrowia. Pani doktor przedstawiła nam również swoje narzędzia pracy: patyczki do oglądania gardła, które otrzymaliśmy na pamiątkę do domu oraz stetoskop. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi lekarze, ponieważ przez prawdziwy stetoskop słuchaliśmy jak bije nasze serce. Mogliśmy też posłuchać jak bije serce mamy Oli. To były bardzo pouczające pełne emocji i pozytywnych przeżyć.zajęcia. Rozwiały nam również wiele obaw związanych z wizytą u lekarza. Bardzo dziękujemy mamie Oli, że nas odwiedziła i poświęciła nam swój czas.


 
Powrót