Wydarzenia

Prawie jak w szkole

29 maja dzieci z grupy Odkrywców i Sów w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedzili uczniowie z klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 119 w Krakowie wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego. Przedszkolaki dowiedziały się jak w języku angielskim wymawia się i pisze nazwy niektórych zwierząt domowych: kaczka, koń, owca, kot, koń, kura i krowa. Następnie wysłuchały bajki czytanej przez uczniów ze szkoły z podziałem na role w języku angielskim. Po wysłuchaniu dzieci podejmowały próby opowiedzenia głównej sentencji bajki, a następnie w grupach: układały memory dobierając nazwę zwierzęcia w języku angielskim do odpowiedniego obrazka, dobierały podpisy zwierząt do obrazków na podstawie odgłosów wydawanych przez zwierzęta oraz kolorowały wskazane zwierzęta na kolor wypowiedziany w języku angielskim przez uczniów szkoły. To była prawdziwa współpraca jeszcze w przedszkolu, a prawie jak w szkole…


 
Powrót