Wydarzenia

Poznajemy sekretne życie mrówek

W związku ze współpracą centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” przy Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie  grupy  starszaków uczestniczyły w warsztatach dotyczących życia mrówek. Dzieci oglądały prawdziwą hodowlę mrówek prowadzoną przez Edukatorów CEE Symbioza, miały okazję uzyskać informacje dotyczące budowy owadów na przykładzie mrówek. Zaprezentowane i omówione zostały również różne typy mrowisk wraz z ich charakterystycznymi cechami. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają mówki, co lubią jeść i jakie mają zwyczaje. Mogliśmy obejrzeć mrówki przez lupę. Przekonaliśmy się jak wygląda królowa mrówek. Okazało się że wcale nie nosi korony. Wiemy już. że wielka mrówka ze skrzydłami to samiec, a te malutkie, które spotykamy najczęściej o robotnice. Mogliśmy  obejrzeć dokładnie wygląd mrówki w powiększeniu i dowiedzieć się z jakich części skład się jej ciało.Na zakończenie każdy wykonał trójwymiarowy model mrówki z gazet. Warsztaty były bardzo ciekawe i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.
Odkrywcy
Tropiciele
Świetliki

 
Powrót