Wydarzenia

Poznajemy różne zawody – Odkrywcy

W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Odkrywców miał okazję poznać znane i te mniej popularne zawody. Dzieci słuchały wiersza J. Tuwima „Wszyscy dla wszystkich”. Wypowiadały się na temat charakteru pracy swoich rodziców i próbowały opowiedzieć co ich rodzice robią w pracy.

Przypomnieli sobie zawód krawcowej. Podczas zajęć dzieci mogły bliżej zobaczyć jak wygląda maszyna do szycia i w jaki sposób pracuje. Omówione zostały  etapy powstawania sukienki, a następnie dzieci przystąpiły do projektowania własnych strojów przy użyciu różnorodnych materiałów tekstylnych. Dzieci oglądały również teatrzyk sylwet na podstawie utworu J. Porazińskiej pt. „Jak szukano igiełki Hani”. W ostatni dzień dzieci zobaczyły również film krótkometrażowy pt. „Jak powstają produkty w piekarni?” z którego mogły dowiedzieć się skąd bierze się mąka, jak piekarze wyrabiają ciasto na chleb i jakie rodzaje dodatków używane są do pieczywa.


 
Powrót