Wydarzenia

Poznajemy nasze zmysły

5 lutego rozpoczęliśmy w grupie Krasnoludki temat tygodniowy poświęcony zmysłom. Dzieci miały okazję poznać znaczenie słowa zmysły, sprawdzić ile ich mamy oraz w jaki sposób je możemy rozróżnić. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie wszyscy ludzie widzą tak samo, a jeżeli wzrok jest gorszy należy nosić okulary korekcyjne. Wiedzą także w jaki sposób chronić oczy przed słońcem. W następnym dniu zajęliśmy się zmysłem słuchu. Wysłuchaliśmy zagadek słuchowych oraz graliśmy na rożnych instrumentach. W środę podczas zajęć ze zmysłem węchu mieliśmy okazje powąchać różne przyprawy. Określaliśmy co jak pachnie i czy ten zapach jest dla nas przyjemny czy nie. W czwartek rozmawialiśmy o smakach. Ku uciesze wszystkich dzieci odbyło się to w tłusty czwartek. Krasnoludki miały okazję spróbować trzech rodzajów pączków z rożnym nadzieniem ( różanym, czekoladowym, malinowym). Podczas zabawy dzieci rozpoznawały za pomocą smaku produkty spożywcze i podejmowały próby określenia smaku: kwaśnego, słonego, słodkiego. W piątek określaliśmy faktury materiałów, uczyliśmy się posługiwać określeniami przymiotnikowymi: twarde, miękkie, gładkie, szorstkie, ciepłe, zimne wg propozycji eksploracyjnej M. Montesorii. Dla wszystkich był to tydzień pełen niespodzianek.


 
Powrót