Planetarium

29 maja dzieci z całego przedszkola miały niebywałą i niepowtarzalną  okazję wziąć udział w locie rakietą w Kosmos i zobaczyć Wszechświat z bliska. Do przedszkola przybyło bowiem mobilne planetarium. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem zdjęć, animacji i rzeczowej wiedzy pani prowadzącej warsztaty.

Odkrywcy, Zuchy i Sowy

Dzięki sferycznej kopule projekcyjnej, która wypełniła niemal całą salę, dzieci z grupy Odkrywców i Sów poznały życie astronauty od podszewki. Wyruszyliśmy w Kosmos na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by razem z astronautami przeżyć „zwykły kosmiczny dzień”. Teraz już wiemy, co astronauci jedzą na śniadanie, jak się myją, ćwiczą i pracują. A wszystko to robią w stanie nieważkości. Poznały również bardzo ważne pojęcie jakim jest grawitacja. To była prawdziwa kosmiczna przygoda.

Krasnoludki i Słoneczka

Wybrały się w kosmos z kapitanem Kotem. Każdy z nas był pilotem swojej własnej rakiety. Zobaczyliśmy z bliska planety Układu Słonecznego oraz Słońce, które jest w centrum tego układu i ogrzewa wszystkie krążące wokół planety. Lawirowaliśmy między meteorytami wracając na Ziemię, która jest najlepszym i najpiękniejszym miejscem w kosmosie. Na koniec z detektywem Psem szukaliśmy kosmicznych kamieni i jak zwykle bardzo dobrze nam poszło. Na koniec każdy z nas otrzymał licencję pilota.