Wydarzenia

Owocowy zawrót głowy – Odkrywcy

,,Bo to bardzo ważna rzecz, by owoce jeść” – to stwierdzenie towarzyszyło Odkrywcom przez cały miniony tydzień. W ramach realizacji tematu ,,Owocowe tajemnice” we wtorek dzieci pod pilnym okiem swoich pań samodzielnie wykonały sałatkę owocową.  Najpierw nazywały owoce z jakich sałatka miała powstać, porównywały wielkość pestek – nasion owoców, nazywały drzewa owocowe rosnące w sadzie, przypominały zasady bezpiecznego posługiwania się nożem i wzięły się do pracy. Kroiły jabłka, śliwki, gruszki, kiwi, winogrona i banany. Rozróżniały owoce krajowe i egzotyczne.  Potem wszystkie składniki połączyliśmy, dodaliśmy miód, cytrynę, jogurt naturalny i mogliśmy rozpocząć degustację. Było smacznie, zdrowo i kolorowo… Taka sałatka to prawdziwa bomba witaminowa!

Ale na tym nie poprzestaliśmy. Przedszkolaki razem z Panią Basią i Krysią wykonały kompoty na zimę: jabłkowy, śliwkowy i gruszkowy. Któregoś zimowego dnia sprawdzimy czy się udały.


 
Powrót