Wydarzenia

Opowieści o Krakowie w wykonaniu starszaków.

Kraków to nasze rodzinne miasto. Posiada bogatą historię pełną tradycji, zabytków i legend. Znają je dobrze nasze przedszkolaki. Najstarsze grupy: „Świetliki” i „Odkrywcy” pod kierunkiem swoich pań zebrały te historie w montaż słowno-muzyczny pt. „Opowieści o Krakowie” pełne tańców, piosenek i fragmentów legend. Oprócz pięknie ubranych krakowiaków i krakowianek w strojach regionalnych pojawiły się krakowskie kwiaciarki, trębacz z Wieży Mariackiej, Lajkonik, a także Smok Wawelski, szewczyk Skuba i książę Krak. Na przedstawienie w dniu 8.04.20022 zaprosiliśmy Panią Annę Prokop – Staszecką, Radną Miasta Krakowa, której zawdzięczamy to, że nasze przedszkole zmieniło się w piękny kolorowy budynek. Przedstawienie pokazaliśmy również kolegom i koleżankom z młodszych grup oraz wszystkim paniom. Nasz trud włożony w przygotowanie został nagrodzony brawami, łzami wzruszenia i słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy Pani Anno za pomoc w naszych przedszkolnych przedsięwzięciach i za Pani obecność na naszym przedstawieniu.


 
Powrót