Wydarzenia

Misiowe recepty na pozytywne myślenie – Odkrywcy

W dniach 2-3 marca realizowaliśmy w grupie kolejny projekt z akcji Mały Mis w Świecie Wielkiej literatury MISIOWE RECEPTY NA POZYTYWNE MYŚLENIE. Głównym zadaniem dzieci było zaprojektowanie wymarzonego dnia w przedszkolu i stworzenie misiowych afirmacji. Dzieci uczyły się planowania i zarządzania czasem. Stworzyły karty aktywności. Brały udział w opowieści ruchowej w wykonaniu Misiowego Wujka Maćka, która miała za zadanie zachęcić dzieci do aktywności ruchowej i rozwijać wyobraźnie.

Dzieci z podziałem na dwa zespoły wykonały wspólny rysunek pt. „Pozytywny obrazek”. Każdy zespół otrzymał kartkę z narysowaną smutną buzią. Zadaniem dzieci było domalowanie po jednym elemencie tak, aby ze smutnej minki powstał pozytywny rysunek. Proponowana chwilowa zamiana ról nauczyciel -dziecko przyniosła nam wiele radości i zabawnych sytuacji. Zaproponowanych przez dzieci afirmacji było wiele, nie wszystkie udało się zrealizować w jednym dniu, ale jedno jest pewne, że każde dziecko czuło się szczęśliwe i zadowolone.


 
Powrót