Wydarzenia

Międzynarodowy dzień kota.

17.02.21 Pani Beatka wraz z Tropicielami zaprosiła Świetliki na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Kota. Pokazała wszystkim swego ulubionego kota, który towarzyszył nam przez cały czas trwania naszej wybornej zabawy. Zachwycaliśmy się różnymi rasami kotów, ich zwyczajami i upodobaniami oglądając prezentacje multimedialne dedykowane dzieciom. Podziwialiśmy urodę kotów pośród 12 wybranych ras, określanych mianem „królewskich”. Ochom i achom nie było końca, kiedy na przykład na ekranie pojawił się kot z jednym okiem w kolorze niebieskim, a  drugim w  zielonym albo miał dwukolorową twarz: pół twarzy w kolorze białym, a drugie pół w kolorze czarnym. Pani Beatka opowiedziała nam w humorystyczny sposób o przesądach związanych z kotami. Słuchaliśmy też kociej muzyki, mruczeliśmy jak koty, odgrywaliśmy rolę kotów śpiących, polujących, poszukujących myszy, wspinających się po drabinie, przymilnych kociaków przy muzyce klasycznej, bo to muzyka podpowiadała nam w jakim tempie powinniśmy się poruszać. Bardzo podobała nam się zabawa w picie mleka ze spodeczka (my korzystaliśmy z jednorazowych słomek), a także zabawa w „ciepło- zimno”. Na koniec naszego spotkania kolorowaliśmy koty tworząc niepowtarzalne wzory na ich futrach, zainspirowani wcześniej oglądanymi prezentacjami”.
Tropiciele i Świetliki

Odkrywcy również świętowali 🙂

Na samym początku dzieci z tej okazji otrzymały opaski kota i wysłuchały różnych ciekawostek o kotach i małych kotkach. Zadawane były zagadki oraz dzieci próbowały odgadnąć jak największą ilość bohaterów bajek, opowiadań oraz kreskówek.

Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w zawodach nawlekania myszki na kotka. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie dzieci bardzo się starały. W ostatniej filialnej rundzie wygrała Antosia K. Gratulujemy! Były min zabawy ruchowe takie jak :„Kocie polowanie”, „Kocie grzbiety”, zabawa ortofoniczna „Zawołaj kota” oraz nauczyliśmy się piosenki „Kotki dwa”.

Dzieci samodzielnie wykonały również drewnianą maskotkę kotka.

Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.


 
Powrót