Wydarzenia

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Krasnoludki, Pszczółki

1 grudnia na zaproszenie grupy Krasnoludków i Pszczółek odwiedziła nas pani Katarzyna z wydawnictwa MAC. Obie grupy biorą aktywny udział w akcji Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. W związku z tym pani przyniosła ze sobą wyjątkową książkę aby przeczytać ją dzieciom. Przedszkolaki miały okazje wysłuchać ciekawych przygód jakie miała Pola, która notorycznie się gubiła. Na szczęście dziewczynka została zapoznana przez mamę i tatę z najważniejszymi zasadami w przypadku zgubienia się:

  • Nie szukam – czekam.
  • Nie mogę wchodzić autom w drogę!
  • Do pomocy gotowe służby mundurowe!
  • Ktoś nieznany? Nie ufamy!
  • Kontakt do mamy w bucie zapisany!
  • Mam być widziana, a nie schowana!

Tylko, czy dziewczynka będzie o nich pamiętać, kiedy naprawdę się zgubi? O tym przekonały się dzieci słuchając opowiadania pt. „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej – Weiss.


 
Powrót