Wydarzenia

Logorytmiczne Misiowanki – Krasnoludki

Dnia 14 grudnia dzieci z grupy Krasnoludki miały okazje poznać naszego Misia – Kubusia biorąc udział w akcji Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania autorstwa Eweliny Protasiewicz o Misiu Mieciu, który wybrał się do fryzjera. Na początku zajęć dzieci nauczyły się krótkiej rymowanki, a następnie wzięły udział w gimnastyce buzi i języka. Miś zachęcał wszystkie dzieci do wykonania rożnych śmiesznych minek i grymasów. Dzieci za pomocą wykonanej przez nauczyciela sylwety misia miały okazje, niektóre po raz pierwszy używać prawdziwych nożyczek („pod okiem” i wg instrukcji nauczyciela) i obcinać papierowe włosy misiowi. Jak zawsze początki są najtrudniejsze, ale dzieci się nie poddawały i finalnie każde dziecko ukończyło zadanie tworząc niepowtarzalne fryzury na głowie misia. W drugiej części zajęć dzieci uczestniczyły w ruchowych „misiowych” zabawach. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania z naszym przyjacielem.


 
Powrót