Wydarzenia

Kulinarne doświadczenia Świetlików.

Koniec roku szkolnego w grupie Świetlików okazał się bardzo smaczny. Tego dnia odbyły się u nas warsztaty kulinarno-doświadczalne. Najpierw próbowaliśmy rozpoznawać dotykiem owoce ukryte w tajemniczych kieszonkach. Ich okrągły kształt zwiódł nas. Wszyscy myśleliśmy, że to piłki. Byliśmy bardzo zaskoczeni odkryciem, kiedy wreszcie otworzyliśmy tajemnicze kieszonki. Później rozwiązywaliśmy zagadki o owocach cytrusowych i dowiedzieliśmy się, co ma z nimi wspólnego kawaler orderu uśmiechu. Kiedy przyszła pora na degustację cytrusów – trzeba było wykazać się nie lada odwagą. Z zamkniętymi oczami rozpoznawalny smak pomarańczy, mandarynki, grapefruita i cytryny. Okazało się ze najtrudniej odróżnić smak mandarynki i pomarańczy. Ostatni etap naszych zajęć był dla nas największą niespodzianką. Każdy z nas samodzielnie przeciął pomarańczę, wycisnął z niej sok, przelał go do szklanki i wypił pyszną orzeźwiającą porcję witamin.


 
Powrót