Wydarzenia

Kubusiowi przyjaciele natury – Odkrywcy

Jak co roku nasza grupa uczestniczy w ogólnopolskim programie, którego celem jest proekologiczna edukacja dzieci oraz  zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat.

Właśnie od tak ważnego tematu ”Dbam o aktywność fizyczną” rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z przesympatycznym Kubusiem.  16 lutego wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Co zrobić, żeby więcej się ruszać? – Ćwiczyliśmy razem z kostką ruchu Kubusia oraz stworzyliśmy własna ścieżkę zdrowia w naszej sali. Oglądaliśmy film edukacyjny pt. „Dbaj o ruch i odżywianie. Bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie”. Słuchaliśmy też opowiadania pt. „Ruch to zdrowie”.

W kolejnych dniach rozmawialiśmy także o zdrowym odżywianiu. Zastanawialiśmy się co warto jeść codziennie, a co tylko od czasu do czasu.


 
Powrót