Wydarzenia

Krasnoludki poznają wiosnę.

Kiedy jest się jeszcze małym Krasnoludkiem wszystko wokół ciekawi i zaskakuje. Tym razem zaskoczyła nas Pani Wiosna. Przyszła do nas 21 marca i choć za oknem wiele razy pojawiał się jeszcze śnieg na zmianę z deszczem a wełniana czapka w drodze do przedszkola niejednemu Krasnoludkowi ogrzewała uszy, wiosna i tak dała sobie znać. W ogródku przedszkolny pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty, zakwitły forsycje, trawa mocniej się zazieleniła. Maluszki ochoczo wzięły się do pracy zagrabiły zeszłoroczne liście, załadowały na zabawkowy samochód i proszę już w ogródku czysto. Ale to jeszcze nie koniec wiosennej przygody. Zaprosiliśmy również wiosnę do kącika przyrody. Zasialiśmy rzeżuchę i owies. Przedszkolaki i ich rodzice zadbali o to, aby w kąciku pojawiły się wiosenne kwiaty i własnoręcznie wykonane ozdoby. Teraz w naszym kąciku jest pachnąco i kolorowo a rzeżuchę zajadamy, aż się uszy trzęsą.


 
Powrót