Wydarzenia

Krasnoludki poznają Kraków.

Na przełomie lutego i marca Grupa Krasnoludki w ramach realizacji tematu „Kraków – moje miasto” stawiała pierwsze kroki w zdobywaniu wiedzy o Krakowie. Słuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Poznaliśmy „Legendę o Wawelskim Smoku”. Dowiedzieliśmy się jak wygląda krakowski strój ludowy. Wykonaliśmy obwarzanki krakowskie z masy solnej. Ciasto na obwarzanki zagniataliśmy z zapałem wspólnie z naszymi paniami. Ciekawym doświadczeniem była również możliwość dotknięcia mąki, soli i maku. Największa niespodzianka czekała na nas jednak pod koniec tygodnia, kiedy naszą grupę odwiedzili Basia i Bartek z grupy Sowy w strojach krakowskich i zatańczyli dla nas krakowiaka. My też próbowaliśmy im dorównać. Jeszcze trochę i zatańczymy tak jak oni. Po zakończeniu prezentacji naszych starszych kolegów mogliśmy zobaczyć z bliska stroje Krakowianki i Krakowiaka a nawet dotknąć ozdób na strojach.


 
Powrót